Zalety oraz wady zasłon welurowych

Welwet jest tkaniną znaną od dawien dawna, lecz dopiero w ostatnim czasie zaczęło robić się głośniej ponownym powrocie zasłon welurowych na nasze okna. I nie musimy się martwić, gdyż welur jest materiałem uniwersalny, który wtopi się w większość  różnych stylów. Właśnie za tę cechę był wcześniej aż tak bardzo ceniony. Najczęściej znajdował się na dworach królewskich i własności książęcej. Dodatkowo na taki zakup mogło sobie pozwolić jeszcze szlachta, lecz jedynie ich bogatsi reprezentanci. Zatem walur mogliśmy znaleźć na meblach, poduszkach, zasłonach czy narzutach. Aktualnie sytuacja zmieniła się op blisko 180 stopni. Welur wcale nie należy do jednych z bogatszych materiałów, przez co jego dostępność zostało szybko rozpowszechniona. Warto zaznaczyć, iż nie jest wymagane posiadanie dużej ilości weluru, aby uzyskać jakiekolwiek efekty wręcz przeciwnie, zbyt duża ilość weluru nie jest wskazana. Jego zbyt duża ilość może przytłoczyć pozostały wystrój pomieszczenia.

Gdzie można powiesić zasłony welurowe?

Nasza lista jest dość spora, lecz nie znalazła się na niej jedna ważna rzecz, mianowicie kuchnia. Spowodowane to jest fakt, że walur jest materiałem grubym, który uwielbia pochłaniać otaczającego go zapachy. Teraz przejdźmy miejsc stworzonych do zasłon welurowych, czyli gabinet, sypialnia i salon. Jednak w przypadku pokoju dziecięcego welur wcale może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zasłony welurowe prezentują się wspaniale tylko, wtedy gdy sięga od podłogi do sufitu. Welur wręcz został stworzony z myślą i uzupełnieniu stylu gramour. Możemy śmiało stwierdzić, że z welurem mamy do czynienia w miejscach, w których pragniemy odpocząć i zregenerować. Poniekąd mają właściwości zaciemniające, które są szczególnie ważne podczas wyboru zasłon, które będą miały swoje miejsce w sypialni. Welur kojarzony jest raczej z bogato urządzonymi wnętrzami, ale można przełamać schematy i powiesić welurowe zasłony w surowych wnętrzach industrialnych, nowoczesnych i skandynawskich

Zalety werulu

Trzeba przyznać, że jest znacznie więcej zalety w przypadku zasłon welurowych niż negatywnych opinii. Po pierwsze mimo natarczywego promieniowania słonecznego kolory występujące na zasłonie nie wyblakną. Dodatkowo decydując się na inwestycje, w zasłony welurowe ze sklepu internetowego to możemy być pewnie, że posłużą nam przez wiele lat. Stylowy wygląd jest w stanie całkowicie zmienić panującą atmosferę w danym mieszkaniu. Welur dobrze komponuje się z naturalnymi materiałami – drewnem i kamieniem.