Do jakich stylizacji pasują zasłony welurowe

Na rynku znajdziemy piękne zasłony welurowe w przeróżnych rozmiarach. Każde okno jest inne, ale do każdego dopasować można odpowiednie akcesoria. Najpopularniejsze rozmiary to 135 x 250 centymetrów oraz 140 x 270 centymetrów. Do wyboru mamy także modele, które różnić się mogą oczywiście sposobem mocowania, stylem oraz wykończeniem materiału. W każdym z modeli dostępne są przeróżne kolory zasłon. Obecnie największą popularnością cieszy się kolor szary, żółty, butelkowa zieleń, elegancka czerń, grafit oraz granat.

Zasłony na przelotkach i na taśmie

Zasłony z weluru skutecznie odmienią wygląd naszego wnętrza. W sklepach znajdziemy wygodne oraz eleganckie zasłony welurowe na taśmie o bardzo wysokiej gramaturze, jak i zasłony na przelotkach w soczystych i modnych kolorach jak żółty, oliwkowy oraz butelkowa zieleń.

W ofercie znajdziemy zasłony zaciemniające welurowe, dzięki którym w dni upalne będziemy czuli przyjemny chłód, a w zimie uchronimy się od zimnego ciągu powietrza balkonu czy też od okna. Zasłony welurowe dodadzą naszemu wnętrzu bardziej intymnego charakteru, a w połączeniu z firankami stworzą pełną przepychu, estetyczną oraz pełną finezji dekorację.

Na które zasłony postawić?

Lejący się, miękki w dotyku, puszysty materiał, którym jest welur, sprawia, że wykorzystać można go bardzo ciekawie w stylizacji przestrzeni w postaci welurowych zasłon. Z uwagi na ich wygląd kunsztowny każde wnętrze udekorowane przy pomocy zasłon z weluru zyska charakter nowoczesny.

Poza kuchnią zasłony welurowe wykorzystać możemy w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Ciemne zasłony, jak na przykład granatowe, nadają się świetnie do sypialni, ponieważ zatrzymują skutecznie promienie słoneczne. Długie zasłony welurowe w kolorze fioletu pudrowego wniosą spory powiew romantyczności, jak i stworzą atmosferę klimatyczną dla dwojga. Zasłony z weluru w kolorze złotym to z kolei olśniewający dodatek do salonu urządzonego w typie glamour.

Klasyką absolutną gatunku do wnętrz utrzymanych w stylistyce bardziej tradycyjnej są welurowe zasłony w kolorze szarym. Jeśli chcemy nadać danemu pomieszczeniu charakteru bardziej szykownego, możemy udrapować suto welur, co na pewno sprawi, że będzie jeszcze bardziej wyglądał luksusowo. Wiele osób na początku nie może się przekonać do tychże zasłon, ale na pewno widać wzrost ich popularności. Wystarczy rozejrzeć się po oknach naszych sąsiadów. Jest ich całkiem sporo, niektóre zaskakują nas swoją kolorystyką oraz wzornictwem.